Lazerle ben tedavisi nasıl yapılır ?

Lazerle ben tedavisi nasıl yapılır ?

Lazerle ben tedavisi – Lazerle ben aldırma – Lazerle ben alımı

Lazerle ben alımı aslında ben dokusunun buharlaştırılarak yok edilmesi işlemidir. Bu yöntem tüm benlere uygulanamaz, çünkü daha önceki yazılarımızda bahsettiğimiz üzere benlerin büyük bir kısmının patolojik incelemeye girmesi gerekirken, lazerle ben alımında patolojiye gidecek bir doku kalmaz. lazerle ben tedavisi – lazerle ben aldırma

Hangi benler lazer ile alınabilir ?

2-3 mm lik ve herhangibir şüphe uyandarmıyan benler lazer ile alınabilir, ancak söylediğimiz üzere lazerle ben alımı son derece sınırlı lezyona uygulanabilecek bir işlemdir. Lazerle ben tedavisi işleminin cerrahi yöntemle ben alımı yöntemine bir üstünlüğü bulunmamaktadır.

Lazerle ben alımı nasıl yapılır ?

Atış yapılacak ben bölgesine lokal anestezi veya krem uygulaması yapıldıktan sonra, uygun lazer başlığı ile ben katman katman buharlaştırılarak yok edilir, işlem sırasında herhangi bir ağrı duyulmaz. İşlem sonrasında pansuman gerekmez, sadece bepanthene krem ile nemlendirmek ve güneş ışınlarından korunmak yeterlidir. İşlemden sonra duş alınabilir ve normal yaşama dönülür, herhangibir engelleme yoktur. lazerle ben tedavisi – lazerle ben aldırma

Lazerle ben tedavisi nde iz kalırmı ?

Elbette tüm ben alımlarında çok belirsiz bir iz kalır ancak lazer ile işlem yapılan 2-3mm lik benler zaten çok küçük oldukları için noktasal bir iz kimse tarafından farkedilemez. Daha büyük benlere lazer ile müdahale edilirse, cerrahi yöntemden daha büyük iz kalacaktır. lazerle ben tedavisi veya lazerle ben aldırma işlemleri mutlaka uygun olan bene yapılmalı ve bir Estetik Plastik Cerrahi uzmanı tarafından bu işlem gerçekleştirilmelidir.

Lazer yönteminin cerrahi yönteme göre avantaj ve dezavantajları nelerdir ?

2-3 mm lik uygun benlerde lazer yöntemi avantajlı iken, daha büyük ve şüpheli benlerde cerrahi ben alımı daha doğru ve daha avantajlı bir işlemdir. Cerrahi ben alımı sonrası doku iyileşmesi daha çabuk olacak ve estetik açıdan neredeyse farkedilmeyecek bir iz kalacaktır. Elbette benin büyüklüğü ve lokalizasyonu gibi izi belirleyen önemli faktörler olduğunu unutmamak gerekir. lazerle ben tedavisi

Lazerle ben tedavisi tek seansmıdır ?

Lazerle ben tedavisi için genelde tek seans yeterli olmaktadır, ancak bazen lezyonun derinliği tam kestirlemez ise ben tekrarlayabilir ve ikinci bir lazer seansı uygulaması gerekebilir. lazerle ben tedavisi

Koterle ben alımı yada koterle ben yaktırma nedir ?

Koterle ben alımı lazer yöntemine benzer şekilde dokunun yakılarak yok edilmesi işlemidir. Hasta açısından çok daha meşakkatli bir süreçtir, iyileşme daha uzun sürer ve daha belirgin iz bırakan bir yöntemdir. Kliniğimde asla hiçbir beni koterle yakmam ve yaktırılmasınıda tavsiye etmem.

There are 3 comments for this article
 1. mehmet at 18:16

  Doktor bey 2 sene önce size neredeys e 1cm lik bir ben aldırmıştım, bir arkadaşımın tavsiyesiyle, neredeyse hiç iz kalmadı, gerçekten çok teşekkür ediyorum, ellerinize sağlık, size sürekli hasta gönderiyorum çünkü gerçekten çok güveniyorum. Ekipteki arkadaşlarada selamlar.

  • drserkan at 10:53

   Murat bey merhabalar,

   Ben alındıktan sonra iz kalırmı sorusunun cevabı, makalelerimizde detaylı olarak verilmiştir. Ben in yerine, büyüklüğüne ve yapılan işleme göre sonuç değişir. Ancak her durumda farkedilmesi son derece güç yok denecek kadar belirsiz bir iz kalır, yani aslında mevcut benin görünümünden kat kat daha iyi bir sonuç olacaktır.

   Daha detaylı bilgiyi ancak muayene sırasında beklentinizi anlayarak verebilirim. Muayene randevusu için 0507 651 3537 ve 0216 565 2211 nolu telefonlardan asistan arkadaşlarıma ulaşabilirsiniz.

   Sevgi ve saygılarımla

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


*