Estetik ben alımı kim tarafından yapılmalı ?

Estetik ben alımı kim tarafından yapılmalı ?

Ben alımı kim tarafından yapılmalıdır ?

 Ciltle ilgili tüm lezyonlarda, tümörlerde, kanserlerde, yağ bezesi vs gibi oluşumlarda işlemin bir Plastik Rekonstrüktif ve Estetik Cerrah tarafından yapılması elde edilecek sonucun mükemmel olması için kaçınılmazdır. Genellikle cildiye uzmanları, KBB hekimleri ve hatta genel cerrahlar tarafından bu türden ben alımı, yağ bezesi alımı ve cilt kanserlerinin alımı gibi işlemler yapılabilirsede, bu işlemlerin sadece bir doku parçasının alımı olmadığı, bunun bir tedavi olduğu düşünüldüğünde bu işi en doğru yapacak kişiler Plastik Cerrahlardır.

 Niçin ben alımı Estetik Plastik Cerrah tarafından yapılmalıdır ?

 Dermatolojik lezyonlar yani cilt tümörleri ile en sık ilişkili olan cerrahi branş elbette plastik cerrahidir. Dolayısıyla bir plastik cerrahi uzmanı benlerde dahil olmak üzere her türden cilt lezyonuna tanı koymakta uzmanlaşmıştır. Tanı koyma aşamasından sonra o lezyona ait tedavi protokolünüde en iyi bilecek kişi yine bir Plastik Cerrahi uzmanıdır.

 Estetik ben alımı nedir ?

 Aslında estetik ben alımı diye birşey yoktur. Ancak estetik plastik cerrahi uzmanları bir ben alımından sonra enaz şekilde hatta farkedilmeyecek iz bırakılmasını sağladıkları için estetik ben alımı şeklinde isimlendirilmektedir. Estetik ben alımı nı yani farkedilmeyen iz kalmasını sağlayan, estetik plastik cerrahların dokuya saygılı tekniği, iç dikiş kullanmaları, yüz mimik kıvrımlarına uygun planlama yapmaları ve en uygun dikiş materyallerini kullanmalarıdır. Bunun yanısıra işlem sonrası kullanılan özel bantlar, iz kremleri ve güneş ışınlarından korunmada bu konuda önemli diğer husulardır.

 Estetik Plastik Cerrah dışındaki doktorlar bu noktalara dikkat edemezlermi ?

 Elbette estetik ben alımı için yukarıda sayılan noktalara özen gösterildiğinde sonuç mükemmele yakın olacaktır. Plastik cerrahların bu noktadaki farklılığı ise eğitim sürecinden başlayarak tüm işlemlerde  bu noktalara dikkat etmeleri dolayısıyla kendiliğinden bu sonucun sağlanmasıdır. Özet olarak ben alımı sonrasında iyi bir sonuç isteniyorsa işlem mutlaka bir Estetik Plastik Cerrahi uzmanı tarafından yapılmalıdır.

 

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*