Doç.Dr. Serkan Yıldırım

Doç. Dr. Serkan Yıldırım Kimdir?

Doç. Dr. Serkan Yıldırım, Plastik Rekonstrüktif ve Estetik cerrahi uzmanıdır. 1973 yılında Ankara’da doğan Serkan Yıldırım, 1990 yılında Adana Fen Lisesi’nden mezun olmuş ve aynı yıl Cerrahpaşa Tıp Fakültesini kazanmıştır. 1996 yılında Cerrahpaşa Tıp Fakültesi’nden mezun olan Yıldırım, mezun olduğu yıl yüksek bir derece ile Tıpta Uzmanlık Sınavını kazanmış ve çok istediği Plastik Rekonstrüktif ve Estetik Cerrahi alanındaki uzmanlık kariyerine başlamıştır. Bu alanda akademik bilgi, gözlem ve çalışmalarını sürekli arttırarak büyük bir heyecanla yoluna devam etmiştir. Önce Ankara Numune Hastanesi 2. Plastik Cerrahi Kliniği’nde asistanlık eğitimine başlamış, Şişli Etfal Hastanesi Plastik Cerrahi Kliniğinde asistanlık eğitiminin diğer bölümünü sürdürmüş, Dr. Lütfi Kırdar Kartal Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nde tamamlamıştır. 2001 yılında Plastik Rekonstrüktif ve Estetik Cerrahi Uzmanı unvanını alan Doktor Serkan Yıldırım, aynı yıl Dr. Lütfi Kırdar Kartal Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nde Başasistan olarak hizmet vermeye başlamıştır. Söz konusu dönemde özellikle mikrocerrahi, flep cerrahisi , el cerrahisi ve tümör cerrahisi alanında çok aktif bir şekilde gerek hizmet gerekse akademik anlamda faaliyetlerde bulunmuş ve ödüller almıştır.

Akademik kariyerini geliştirmek üzere yurt dışında gözlem ve araştırma fırsatı bulan Serkan Yıldırım, 2005 yılında Almanya’ya giderek meme estetiği, vücut şekillendirme estetiği ve yüz estetiği deneyimini artırmıştır. 2006 yılında ise ABD’de çok sevdiği mesleğine bam başka bir değer ve perspektif katacak olan, Cleveland Case Western   üniversitesinde özellikle yüz estetiği, yüz germe teknikleri ve burun estetiği üzerine bilgi ve deneyimini artırma fırsatı bulmuştur.

Estetik plastik ve rekonstrüktif cerrahi alanında akademik gelişime katkı sağlamayı çok önemseyen Doç. Dr. Serkan Yıldırım, özellikle plastik cerrahi literatürüne katkı sağlayacak microcerrahi ve flep cerrahisi alanlarında bazı ilklere imza atmış bir hekimdir. Doktor Serkan Yıldırım’ın aynı doğrultuda uluslararası hakemli dergilerde 60’dan fazla, ulusal dergilerde ise 20 civarında makalesi yayınlanmıştır. Ayrıca kendisine dair, tespit edilen akademik atıflar yaklaşık 200 ün üzerindedir.

Ulusal ve uluslararası toplantılarda 50’den fazla sunum yapmış olan ve 2007 yılında Plastik Rekonstrüktif ve Estetik Cerrahi alanında Üniversite Doçenti unvanı alan Dr. Serkan Yıldırım ayrıca “Plastic and Reconstructive Surgery” ve “İndian Journal of Cancer” dergilerinde hakemlik yapmıştır..

Doç. Dr. Serkan Yıldırım, Türk Plastik ve Rekonstrüktif Cerrahi Derneği, Estettik Plastik Cerrahi Derneği, Türk Rekonstrüktif Mikrocerrahi Derneği, Türk Yara Bakım ve Onarımı Derneği, Çene ve Yüz Cerrahları Derneklerinin asil üyesidir.

Doç. Dr. Serkan Yıldırım Plastik Rekonstrüktif ve Estetik Cerrahi uzmanlığına ek olarak 2011 senesinde El Cerrahisi yandal uzmanlığı unvanı ve 2012 senesinde Ağız Çene ve Yüz Cerrahisi yandal uzmanlığı unvanlarını almaya hak kazanmıştır.

2009 yılında kamu görevinden istifa ederek, İstanbul Anadolu Yakasında açtığı kendi kliniği draesthetic Estetik Cerrahi ve Lazer Kliniğinde çalışmalarını sürdüren Dr. Serkan Yıldırım, burun estetiği, Yüz estetiği, meme estetiği ve dolguyla ameliyatsız estetik, ben tedavisi başta olmak üzere her türlü estetik cerrahi ve ameliyatsız estetik uygulamalarını yoğun bir şekilde gerçekleştirmektedir.